Dárek (2015)

Dárek

Český název: Dárek
Originální název: The Gift
Rok: 2015
Žánr: drama, mysteriózní, thriller, psychologický
Země: USA
Délka filmu: 107 minut
Režie: Joel Edgerton
Scénář: Joel Edgerton
Kamera: Eduard Grau
Herci: Jason Bateman, Rebecca Hall, Joel Edgerton, Beau Knapp, Busy Philipps, Susan May Pratt, Wendell Pierce, Nash Edgerton, David Denman, Allison Tolman, Katie Aselton, Tim Griffin, P.J. Byrne, Mirrah Foulkes a další.

Recenze:
Americký film Dárek je psychologický thriller, které zaujme všechny diváky, kteří si libují v psychologických thrillerech.

Simon (Jason Bateman) a Robyn (Rebecca Hall) jsou mladý manželský pár, který kupuje dům v Kalifornii. Potkávají zde chlápka, který se jmenuje Gordo (Rebecca Hall), je to Simonův bývalý spolužák. Ještě ten den od něj dostávají dárek. Je to zvláštní, ale kde vzal adresu? Druhý den je dokonce navštěvuje. Zpočátku bylo vše v pořádku, ale postupem času se z Gordona stal stalker, který má čím dál častěji „cestu kolem“. Simon má všeho dost a řekne mu, aby je už nechal být a nenavštěvoval je. Druhý den manželé naleznou otrávené ryby v jezírku, navíc jim zmizel pes. Naštvaný Simon jde za ním domů, zjišťuje však, že dům ve kterém Gordo údajně žije, patří úplně někomu jinému. Manželé kontaktují policii, ta zjišťuje, že Gordo pracoval jako řidič u podnikatele, kterému onem dům patří a byl na nějaký čas se ženou na dovolené. Vše se vysvětlilo a Simon s manželkou doufají, že stalkera už nikdy neuvidí. Gordo jim pošle dopis, ve kterém za všechny nepříjemnosti omlouvá. Navíc se jim vrátil jejich milovaný pejsek. Robyn však zjišťuje, že Simon bývalého spolužáka v dětství šikanoval…

Režisér Joel Edgerton se při natáčení tohoto filmu inspiroval Alfredem Hitchckokem a filmy Osudová přitažlivost (1987) a Utajený (2005).

Dárek

Dárek

Dárek

Dárek

Dárek

Dárek

Dárek

Dárek