Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách (1974)

Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách

Český název: Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách
Zahraniční název: How to Drown Dr. Mracek, the Lawyer
Rok: 1974
Žánr: komedie, fantasy
Země: Československo
Délka filmu: 96 minut
Režie: Václav Vorlíček
Scénář: Petr Markov, Miloš Macourek, Václav Vorlíček
Kamera: Vladimír Novotný
Herci: Libuše Šafránková, Jaromír Hanzlík, František Filipovský, Miloš Kopecký, Vladimír Menšík, Zdeněk Řehoř, Stella Zázvorková, Eva Trejtnarová-Hudečková, Čestmír Řanda st., Míla Myslíková, Vlastimil Hašek, Jiří Hrzán, Miroslav Masopust, Petr Hanus, Miloslav Homola, Karel Hovorka st., Stanislav Hájek, Lucie Žulová, Jiří Lír, Lubomír Kostelka, Bedřich Prokoš, Oldřich Velen, Mirko Musil, Karel Augusta, Gabriela Wilhelmová, Dáša Neblechová, Milena Steinmasslová, Miloš Vavruška, Karel Vavřík, Jiřina Bílá, Adolf Filip, Vítězslav Černý, Valerie Čižmárová, Zdeněk Braunschläger, Karel Houska, Gustav Bubník, Václav Štercl, Arnošt Proschek, Zdeněk Skalický, Jiří Vašků, Jan Janků, Rudolf Růžička, Miroslav Svoboda, Jan Krafka, Vladimír Ptáček, Jiří Suchánek a další.

Recenze:
Jana Vodičková (Libuše Šafránková) je půvabná dívka, která je ovšem součástí vodnické rodiny, která žije ve starém domě na břehu Vltavy. Jana na plovárně zachránila tonoucího doktora Mráčka (Jaromír Hanzlík), který má stát za asanací jejich domu. Jana netušila, že za pokusem o utopení stojí její rodina, kterou vede despotický vodník Wasserman (Miloš Kopecký). Jana za to dostala pěkně vynadáno. Od vedení rodiny dostala příkaz, ať Mráčka utopí sama. Jenže ona se do Mráčka zamilovala…

Scéna, kdy je Jana na koupališti s kamarádkami, se natáčela ve Žlutých lázních, v Praze 4-Podolí. V pozadí je možné vidět i kostel Sv. Filipa a Jakuba, který je na Zlíchově v Praze 5. Místo, kde Stella Zázvorková našla mouku s ušima, je Hroznová ulice, Praha 1-Malá Strana.

Nefunguje video? Kontaktujte nás zde (skopírujte odkaz)

Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách

jak-utopit-dr-mracka-aneb-konec-vodniku-v-cechach-2

jak-utopit-dr-mracka-aneb-konec-vodniku-v-cechach-4

Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách

jak-utopit-dr-mracka-aneb-konec-vodniku-v-cechach-6

Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách

.