Nebojsa (1988)

Nebojsa

Český název: Nebojsa
Rok: 1988
Žánr: rodinný, pohádka
Země: Československo
Délka filmu: 81 minut
Režie: Július Matula
Scénář: Bohumil Steiner, Jaroslav Petřík, Július Matula
Kamera: Ján Ďuriš
Herci: Ján Kroner ml., Ondřej Vetchý, Zdeněk Podhůrský, Zuzana Skopálová-Jányová, Ján Mildner, Bohuslav Čáp, Katarzyna Figura, Štefan Kožka, Ján Melkovič, Václav Knop, Marcela Martínková, Mária Hojerová, Karol Machata, Ivan Krivosudský, Katarína Kolníková, Peter Gál, Stanislav Možný a další.

Recenze:
Ondra (Ján Króner) je dřevorubec , kterému nikdo neřekne jinak než Nebojsa. Nebojsa jde do světa na zkušenou, hlavně se má naučit přestat se bát. Přidává se k němu zbabělý zloděj Ferko (Ondřej Vetchý). Nebojsa musí přelstít loupežníky, poradit si se začarovaným mlýnem, ohnivou skálu i zlým čarodějem (Václav Knop), který zaklel půvabnou princeznu (Zuzana Skopálová-Jányová), protože ho nechtěla za muže. Ondra je nejen odvážný, ale i zamilovaný, a právě to mu velmi pomůže při osvobození princezny.

Zřícenina hradu, kam přijdou Ondra s Ferkem, se jmenuje Cornštejn (nachází se nad Vranovskou přehradou). Větrný mlýn, ve kterém se odehrává část filmu se nachází v obci Kuželov (poblíž města Strážnice). Závěrečná část pohádky byla nafilmována na zámku Milotice u Kyjova.

Nebojsa

Nebojsa

Nebojsa