Princezna ze mlejna (1994)

Princezna ze mlejna

Český název: Princezna ze mlejna
Rok: 1994
Žánr: komedie, pohádka
Země: Česká republika
Délka filmu: 106 minut
Režie: Zdeněk Troška
Scénář: Vratislav Marek, Zdeněk Troška
Kamera: Ervín Sanders
Herci: Radek Valenta, Andrea Černá, Yvetta Blanarovičová, Jakub Zindulka, Lucie Bílá, Alois Švehlík, Oto Ševčík, Ladislav Županič, Jindřiška Kudrlová, Miloslav Mejzlík, Milan Hrubý, Miroslav Zounar, Luděk Čekavý, Michal Kotyza, Martin Jakůbek, Petr Bárta, Eva Záběhlická, Jana Páleníčková, Šárka Blažková, Jana Maléřová, Jaromír Caithaml, Josef Stárek, Josef Větrovec, Jaroslav Toms, Jiří Kraus, Marek Kališ a další.

Recenze:
Česká pohádka Princezna ze mlejna pojednává o chasníkovi Jindřichovi (Radek Valenta) a krásné Elišce (Andrea Černá), která bydlí se svým otcem (Alois Švehlík) v mlýně. Eliška Jindřicha tajně miluje, proto mu řekne, že v rybníce je zakletá princezna. Jindřich proto zůstává jako pomocník ve mlýně. Na Elišku si myslí čert (Yvetta Blanarovičová), vodník (Jakub Zindulka) a bohatý Knížepán (Oto Ševčík). Boj mezi ženichy začíná…

Zajímavostí je, že mlýn byl postaven z polystyrenu a kartonu. Rybník se jmenuje Lhotský a nalézá se u Bavorova v jižních Čechách. Obec, ze které Jindřich odchází do světa, se nazývá Nahořany.

Nefunguje video? Kontaktujte nás zde (skopírujte odkaz)

Princezna ze mlejna

princezna-ze-mlejna-2

princezna-ze-mlejna-3

Princezna ze mlejna

princezna-ze-mlejna-6

princezna-ze-mlejna-7