Purpurový vrch (2015)

Purpurový vrch

Český název: Purpurový vrch
Originální název: Crimson Peak
Rok: 2015
Žánr: horor, fantasy, drama
Země: USA
Délka filmu: 119 minut
Režie: Guillermo del Toro
Scénář: Guillermo del Toro, Matthew Robbins
Kamera: Dan Laustsen
Herci: Mia Wasikowska, Jessica Chastain, Tom Hiddleston, Charlie Hunnam, Jim Beaver, Burn Gorman, Leslie Hope, Jonathan Hyde, Bruce Gray, Emily Coutts, Tamara Hope, Doug Jones, Joanna Douglas, Bill Lake, Javier Botet a další.

Recenze:
Edith Cushingová (Mia Wasikowska) tvrdí, že duchové jsou skuteční. Prvního ducha viděla, když jí bylo 10 let. Patřil její matce. Tento duch jí dokonce řekl, aby se v budoucnosti vyvarovala Purpurového vrchu. V dospělosti je Edith chytrá dívka s literárním talentem. Nemajetnému siru Thomasi Sharpeovi (Tom Hiddleston) se její literární tvorba líbí. Také jí miluje, ona jeho též. Edith přichází o otce, někdo ho brutálně zavraždil. Bere si Thomase, čímž se stává spolumajitelkou panství Purpurový vrch, ke kterému patří chátrající viktoriánský dům. Dům je ve velmi špatném stavu, je plný vrzání a skřípání, dokonce do něj prší. Edith se dům nezamlouvá, má z něj strach. Přispívá k tomu i arogance její švagrové Lucille (Jessica Chastain). Edith zjišťuje, že dům stojí na místě, kterému se říká Purpurový vrch. Ano, dům stojí na tom Purpurovém vrchu, před kterým jí duch její matky varoval. Přichází ale další šok, Edith zjišťuje, že jí chce její muž a švagrová otrávit…

Zajímavostí je, že režisér Guillermo Del Toro říká, že ve filmu jsou často zobrazeny jeho skutečné zkušenosti s duchy, se kterými se potýkala celá jeho rodina. Např. scéna na začátku filmu, kde navštíví Edith (Mia Wasikowska) v posteli duch její matky, se prý přesně takhle udála i jeho matce, kdy ji navštívil duch jeho babičky.

Kdo jsou duchové? Bible na to odpovídá jasně, více zde.

Purpurový vrch

Purpurový vrch

Purpurový vrch

Purpurový vrch

Purpurový vrch

Purpurový vrch

Purpurový vrch

Purpurový vrch

Purpurový vrch