Rogue One: Star Wars Story (2016)

Rogue One: Star Wars Story

Český název: Rogue One: Star Wars Story
Originální název: Rogue One: Star Wars Story
Rok: 2016
Žánr: akční, dobrodružný, fantasy, sci-fi
Země: USA
Délka filmu: 133 minut
Režie: Gareth Edwards
Scénář: Tony Gilroy, Chris Weitz
Kamera: Greig Fraser
Herci: Felicity Jones, Mads Mikkelsen, Alan Tudyk, Ben Mendelsohn, Diego Luna, Forest Whitaker, Donnie Yen, Wen Jiang, Jonathan Aris, Genevieve O’Reilly, Arthur L. Bernstein, Riz Ahmed, James Earl Jones, Jimmy Smits, Warwick Davis, Attila G. Kerekes, Ned Dennehy, Alistair Petrie, Daniel Eghan a další.

Recenze:
Je tady další film z úspěšné série Star Wars! Tentokrát se epizoda jmenuje Rogue One: Star Wars Story. Příběh se odehrává v době mezi Star Wars: Epizoda III – Pomsta Sithů (2005) a Star Wars: Epizoda IV – Nová naděje (1977). Skupina povstalců chce ukrást mocnou zbraň Impéria – Hvězdu smrti. Tato zbraň je dostatečně chráněna. Podaří se jim to?

Zajímavostí je to, že snímek byl v Česku pojmenován Darebák jedna: Star Wars Story, název odůvodněný Disney a Falconem tak, že tato letka je v Star Wars: Epizoda V – Impérium vrací úder (1980) nazývána právě Darebáci. Ovšem po zveřejnění tohoto názvu se zvedla vlna kritiky, proto byl název filmu zpět změněn na originální název Rogue One: Star Wars Story.

Nefunguje video? Kontaktujte nás zde (skopírujte odkaz)

rogue-one-star-wars-story-2

Rogue One: Star Wars Story

rogue-one-star-wars-story-4

Rogue One: Star Wars Story

rogue-one-star-wars-story-6

Rogue One: Star Wars Story

Rogue One: Star Wars Story

Rogue One: Star Wars Story

rogue-one-star-wars-story-10