Sunshine (2007)

Sunshine
Český název: Sunshine
Originální název: Sunshine
Rok: 2007
Žánr: sci-fi, thriller
Země: Velká Británie, USA
Délka filmu: 107 minut
Režie: Danny Boyle
Scénář: Alex Garland
Kamera: Alwin H. Kuchler
Herci: Chris Evans, Cillian Murphy, Rose Byrne, Michelle Yeoh, Benedict Wong, Paloma Baeza, Hirojuki Sanada, Troy Garity, Cliff Curtis, Mark Strong, Chipo Chung a další.

Recenze:
Sunshine je britský sci-fi thriller, který vás zavede do nekonečného vesmíru. Píše se rok 2050 a konec světa se nezvratně blíží. Na celé planetě totiž panuje solární zima. Paprsky slunce jsou tak slabé, že hrozí zánik celé civilizace. Píše se rok 2057. Je to již 7 let, co lidstvo vyslalo vesmírnou loď Icarus 1, aby jeho posádka shodila ničivou atomovou zbraň na slunce a „zažehla ho“. Icarus 1 se ale někam ztratil, proto lidstvo vysílá další moderní loď Icarus 2. I tento kosmický koráb má za úkol dopravdit ke slunci obrovskou atomovku. Na Icaru 2 je osm astronautů, kteří se během několika hodin ocitnou v tzv. mrtvé zóně, kde není signál (žádné spojení se Zemí). Astronauti poslílají poslední vzkazy příbuzným. V mrtvé zóně narážejí na nouzové volání Icara 1. Následně ale díky lidské chybě mají poškozené štíty, které je chrání proti slunečním paprskům. Loď má několik poškozených panelů, které je potřeba opravit. Když dva členové posádky štíty opravují, nastane na lodi požár v kyslíkové zahradě. Kapitán lodi umírá, kyslíková zahrada je zničená, posádka nemá dostatek kyslíku, aby doletěla na místo určení, a už vůbec ne na cestu domů. Jediná šance je Icarus 1…
Skvělý film určený pro všechny příznivce sci-fi filmů a budoucnosti lidstva. Jedná se o jeden z nejlepších filmů roku 2007. Zajímavostí je, že závěrečná scéna byla natáčená ve Stockholmu ve Švédsku. Opera v Sydney byla přidána, aby působila dojmem že nasněžilo v Austrálii.

Sunshine

Sunshine

Sunshine

Sunshine

Sunshine

Sunshine

Sunshine

Sunshine