Super 8 (2011)

Super 8

Český název: Super 8
Originální název: Super 8
Rok: 2011
Žánr: mysteriózní, sci-Fi, thriller
Země: USA
Délka filmu: 107 minut
Režie: J.J. Abrams
Scénář: J.J. Abrams
Kamera: Larry Fong
Herci: Joel Courtney, Kyle Chandler, Jessica Tuck, Elle Fanning, Ron Eldard, Noah Emmerich, Gabriel Basso, Ryan Lee, Zach Mills, AJ Michalka, Riley Griffiths, Dan Castellaneta, Richard T. Jones, Bingo O’Malley, Michael Giacchino, Greg Grunberg, Glynn Turman, Brett Rice, Dale Dickey, Emerson Brooks, Jake McLaughlin, Michael Hitchcock, Caitriona Balfe, Tim Griffin, Katie Lowes, Jonathan Dixon, Amanda Foreman, David Gallagher, Bruce Greenwood, Beau Knapp a další.

Recenze:
Poblíž tratě natáčejí zombický film místní děti. Učitel biologie vjel svým vozem na trať, aby způsobil vykolejení projíždějícího vlaku. Učitelův záměr vyšel, vlak vykolejil a málem zabil děti natáčející film. K vykolejenému vlaku okamžitě přijíždí armáda, děti prchají a chlapec Joe (Joe Lamb) v rychlosti sebere podivnou kostku, která vypadla z vagónu patřícímu armádě. Po incidentu se ve městě začnou dít podivné věci – časté výpadky elektřiny, nejdou telefony, dochází k hromadným krádežím autobaterií, pohřešují se psi i lidi. Joe s kamarádkou Alice (Elle Fanning) zjišťují, že kostka z vlaku není obyčejná kostka na hraní. Kostka se sama pohybuje, dokonce proletěla zdí. Alice byla unesena divným tvorem. Do města vtrhla armáda a evakuuje místní obyvatele. Děti se dozvídají, že armáda vlakem převážela mimozemšťana, který se snažil postavit kosmickou loď z unikátních kostek a odletět zpátky domů. Mimozemšťan zde havaroval už v roce 1958. Armáda z něj mučením udělala agresivní nešťastnou stvůru a učitel biologie chtěl mimozemšťanovi pomoci…

Režisér J. J. Abrams spojil síly s největším hollywoodským expertem na mimozemšťany Stevenem Spielbergem a společně natočili film, při jehož sledování si určitě vzpomenete na E. T. Mimozemšťana (1982) nebo na Blízká setkání třetího druhu (1977).

Super 8

Super 8

Super 8

Super 8

Super 8

Super 8

Super 8

Super 8

Super 8

Super 8