Tři veteráni (1983)

Tři veteráni

Český název: Tři veteráni
Zahraniční název: Three Veterans
Rok: 1983
Žánr: pohádka, komedie
Země: Československo
Délka filmu: 83 minut
Režie: Oldřich Lipský
Scénář: Zdeněk Svěrák, Oldřich Lipský
Kamera: Jiří Macák
Herci: Rudolf Hrušínský, Petr Čepek, Josef Somr, Vida Skalská-Neuwirthová, Július Satinský, Zdeněk Svěrák, Miloš Kopecký, Lubomír Lipský st., Ladislav Gerendáš, Jaroslav Vozáb, Dana Balounová, Vlasta Jelínková, Tomáš Vacek, Hasso Steube, Paul Jaster, Wolfgang Emmrich, Jiří Kaftan, Milan Lasica, Jiří Hálek, Vladimír Hrubý, Jaroslav Páleník, Jiří Knot, Vladimír Hrabánek, Mirko Musil, Miloslav Štibich, René Gabzdyl, Milan Riehs, Lena Birková, František Kubíček, Karel Smrž, Jiří Krytinář a další.

Recenze:
Bývalý dělostřelec Pankrác (Rudolf Hrušínský), bývalý dragoun Bimbác (Petr Čepek) a bývalý vojenský kuchař Servác (Josef Somr) již nejsou v armádě a jdou tak světem. Když dojdou do království Monte Albo, Bimbác se zamiluje do půvabné princezny Bosany (Vida Skalská). Lstivá Bosana mu lásku opětuje tím, že veterány okrade o kouzelný cylindr, váček a harfičku. To je ale pěkně vymstí…

Filmovalo se v Praze, na Křivoklátě a v lomu u Koněpruských jeskyních. Natáčelo se i v Německu – v Quedlinburgu, proslulém svou hrázděnou architekturou. Z větších měst jsou mu nejblíže Magdeburg a Erfurt.

Nefunguje video? Kontaktujte nás zde (skopírujte odkaz)

tri-veterani-2

Tři veteráni

tri-veterani-4

Tři veteráni

tri-veterani-6

Tři veteráni

tri-veterani-8

Tři veteráni

tri-veterani-10