Vosí hnízdo (2002)

Vosí hnízdo

Český název: Vosí hnízdo
Originální název: Nid de guêpes, Osie hniezdo, The Nest
Rok: 2002
Žánr: akční, thriller, krimi
Země: Francie
Délka filmu: 105 minut
Režie: Florent Emilio Siri
Kamera: Giovanni Fiore Coltellacci
Herci: Samy Naceri, Benoît Magimel, Nadia Fares, Pascal Greggory, Sami Bouajila, Alexandre Hamidi, Angelo Infanti, Bibi Naceri, Anisia Uzeyman, Jean-Yves Chatelais, Richard Sammel, Valerio Mastandrea, Grigori Manoukov, Denis Braccini a další.

Recenze:
Helene Laborie (Nadia Fares) vede speciální policejní komando, které má za úkol dovést významného mafiána Abedinam Nexhepa k soudu. Nexhepa komando převáží v obrněném vozidle. Transport projíždí uzavírkou, kde na něj zaútočí mafie, která chce svého šéfa dostat na svobodu. Mezitím vykrádá gang jeden sklad, který se nachází v opuštěné průmyslové zóně.  Poškozené obrněné vozidlo nachází úkryt právě v tomto skladu. Policisté společně se zloději čelí početní přesile příslušníků mafie, kteří chtějí osvobodit svého šéfa. Podaří se jim to?

Je to hodně dobrý film plný akce a napětí.

Film byl inspirován filmem Přepadní 13. oksku (1976). Na film odkazují především scény, kdy po sobě útočníci „uklidí“, aby to zvenčí vypadalo, že se nic neděje, nebo scéna, ve které se jedna z postav snaží uniknout do objektu kanálem.

Vosí hnízdo

Vosí hnízdo

Vosí hnízdo

Vosí hnízdo

Vosí hnízdo

Vosí hnízdo

Vosí hnízdo

Vosí hnízdo