Avatar (2009)

Avatar

Český název: Avatar
Originální název: Avatar
Rok: 2009
Žánr: akční, dobrodružný, sci-fi, fantasy
Země: USA, Velká Británie
Délka filmu: 162 minut
Režie: James Cameron
Scénář: James Cameron
Kamera: Mauro Fiore
Herci: Sam Worthington, Zoe Saldana, Sigourney Weaver, Michelle Rodriguez, Giovanni Ribisi, Joel David Moore, Wes Studi, Peter Mensah, Matt Gerald, Scott Lawrence, Kevin Dorman, Anthony Ingruber, Gareth Ruck, Alicia Vela-Bailey, Debra Wilson, Laz Alonso, CCH Pounder, Stephen Lang, Dileep Rao, James Pitt, Lasco Atkins, Allan Henry, Jessica J. Stowes a další.

Recenze:
Pandora je planeta, na které je rozmanitá vegetace a zvířata, která mají šest končetin. Žije zde obyvatelstvo, který se nazývá Na’vi. Na Pandoru mají zálusk lidi ze Země. Především je zajímá zdejší nerostné bohatství. Lidstvo chce planetu kolonizovat, proto sem vysílá ochrnutého mariňáka, který se jmenuje Jake Sully (Sam Worthington). Jeho mysl byla vtělena do uměle vytvořeného hybridního těla, který má za úkol získat důvěru místních obyvatel. Jake ale nechce, aby byla Pandora kolonizována. Staví se proto na stranu místních obyvatel…

Pandora se točila na Havaji, Novém Zélandu, a hlavně v ateliérech, film obsahuje 40% živých scén, většinu obstaraly počítačové modely a trikové zelené pozadí. Na speciálních efektech pracovalo 800 lidí.

Nefunguje video? Kontaktujte nás zde (skopírujte odkaz)

Avatar

Avatar

Avatar

Avatar

Avatar

Avatar

Avatar

Avatar

Avatar

Avatar