Den nezávislosti (1996)

Den nezávislosti

Český název: Den nezávislosti
Originální název: Independence Day
Rok: 1996
Žánr: sci-fi, thriller, akční
Země: USA
Délka filmu: 139 minut
Režie: Roland Emmerich
Scénář: Dean Devlin, Roland Emmerich
Kamera: Karl Walter Lindenlaub
Herci: Will Smith, Jeff Goldblum, Bill Pullman, Mary McDonnell, Judd Hirsch, Mae Whitman, Vivica A. Fox, Margaret Colin, Harvey Fierstein, Adam Baldwin, Brent Spiner, Harry Connick, Jr., Kiersten Warren, Nectar Rose, Tracey Walter, Darin Mangan, Devon Gummersall, Leland Orser, Bobby Hosea, Dan Lauria, Jay Acovone, Frank Welker, Robert Pine, Derek Webster, Erick Avari, Dean Devlin, John Capodice, Lyman Ward, Richard Speight Jr., Kevin Cooney, Andrew Keegan, Malcolm Danare, Giuseppe Andrews, Thom Barry, Randy Oglesby, Lisa Jakub, Jana Marie Hupp, Bill Smitrovich, Raphael Sbarge, Rance Howard, John Bradley, Robert Loggia, James Rebhorn, Randy Quaid, James Duval, Peter J. Lucas, Kimberly Beck a další.

Recenze:
Komunikační systémy ukazují, že se k Zemi blíží obrovské předměty. Vypadá to na mega meteority, ovšem později se ukáže, že se jedné o obrovské kosmické lodě. Lidstvo chce s mimozemšťany navázat spojení, to se ale nepodaří. Mimozemšťani totiž nejsou zrovna mírumilovní. Lidstvo čeká boj o přežití. Zlikvidovat agresivní mimozemšťany hodlá kapitán Steven Hiller (Will Smith) a další američtí hrdinové. Podaří se jim to?

Perfektní akční podívaná, se spoustou skvěle vytvořených triků a efektů. Bezpochyby se jedná o nejlepší film Rolanda Emmericha.

Zdroj traileru: 20th Century Fox

Den nezávislosti

Den nezávislosti

den-nezavislosti 4

den-nezavislosti 5

den-nezavislosti 6

den-nezavislosti 7

den-nezavislosti 8

den-nezavislosti 9

den-nezavislosti 10

den-nezavislosti 11

den-nezavislosti 12

den-nezavislosti 13

Den nezávislosti

den-nezavislosti 15

den-nezavislosti 16