Hitman: Agent 47 (2015)

Hitman: Agent 47

Český název: Hitman: Agent 47
Originální název: Hitman: Agent 47
Rok: 2015
Žánr: akční, krimi, thriller
Země: USA, Německo
Délka filmu: 96 minut
Režie: Aleksander Bach
Scénář: Michael Finch, Skip Woods
Kamera: Óttar Guðnason
Herci: Rupert Friend, Hannah Ware, Zachary Quinto, Ciarán Hinds, Emilio Rivera, Rolf Kanies, Dan Bakkedahl, Michaela Caspar, Angela Baby, Sebastian Hülk, Johannes Suhm, Jerry Hoffmann, Thomas Kretschmann, Jürgen Prochnow, Michael Bornhütter a další.

Recenze:
Dějiny lidstva utvářejí války, ty jsou jako lidé, kteří v nich bojují. V srpnu roku 1967 byl vytvořen tzv. agentský program. Jeho cílem bylo vyrobit dokonalý vraždící stroj – lidi bez emocí a beze strachu. Program byl úspěšný. Vytvoření jedinci jsou označováni jako agenti. Ovšem stvoření člověka bez základních prvků lidskosti bylo v rozporu s člověkem, který tyto lidi vytvořil – Litvenko. Litvenko zmizel, vláda se bála odhalení programu a ukončila jej. „Vyrobení“ agenti žijí v ústraní. Nyní je dost lidí, kteří chtějí agentský program obnovit. To se ale může podařit pouze s Litvenkem. Po 6 letech hledání byla nalezena fotografie ženy, která je klíčem k nalezení Litvenka.
Takový geneticky upravený člověk je i Agent 47 – Hitman (Rupert Friend), který má vzadu na krku vytetovaný čárový kód. Agent 47 chce zabránit vytvoření programu. Proto navštěvuje výzkumné zařízení v Rakousku, které zlikviduje. Hitman zjišťuje, že žena na fotografii je Katia van Dees (Hannah Ware), která je Litvenkova dcera. Katia  „ochraňuje“ lstivý John Smith (Zachary Quinto), který jí povídá o jejím otci. Hitman ale jejich úkryt nalezne, Smitha zabije a Katia unese. Smith patřil k lidem, kteří dychtí po obnovení  programu. Katia zjišťuje, že Hitman je dobro. Společnými silami usilují o zničení nepřátelské spiklenecké korporace. Podaří se jim to? Hitman: Agent 47 je film plný akce, který si rozhodně nemůžete nechat ujít.

Hitman: Agent 47

Hitman: Agent 47

Hitman: Agent 47

Hitman: Agent 47

Hitman: Agent 47

Hitman: Agent 47

Hitman: Agent 47

Hitman: Agent 47