Každý milion dobrý (2016)

Každý milion dobrý

Český název: Každý milion dobrý
Rok: 2016
Žánr: drama, psychologický
Země: Česká republika
Délka filmu: 90 minut
Režie: Zdeněk Zelenka
Scénář: Zdeněk Zelenka
Kamera: Martin Šec
Herci: Jiřina Bohdalová, Ondřej Vetchý, Viktor Preiss, Tatiana Vilhelmová, Miroslav Hanuš, Jitka Smutná, Zdeněk Piškula, Jaromír Dulava, Jan Hrušínský, Jakub Štěpán, Pavel Rímský, Martina Preissová, Jan Hofman, Michal Roneš, Mário Kubec, Alice Šnirychová-Dvořáková, Roman Štabrňák, Libuše Fanturová, Lucie Pernetová, Václav Helšus, Anna Kadeřávková, Miroslav Šnajdr, Petr Drozda a další.

Recenze:
Irena Dittrichová (Jiřina Bohdalová) se opět ujímá vedené své firmy. Záhy má však těžkou autonehodu. Po čtyřech měsích se uzdravuje. Už ale není tak panovačná a spořivá. Dokonce kouří a pije koňak, prý jí to dělá dobře na klouby. Také se rozhodla prodat svou firmu, která má miliardové obraty. Dokonce rozdává peníze potřebným. Z toho je rozezlený její syn Jarda (Ondřej Vetchý). Matka mu však na to řekne, že kdyby každý měsíc rozdala jeden milion, tak zbyde víc než dost. Rozdávání peněz se nelíbí ani Jardově ženě Jolaně (Tatiana Vilhelmová). Jolana nutí svého muže, aby nechal prohlásit svou matku za nesvéprávnou…

Jedná se o skvěle natočené psychologické drama, které se nemůžete nechat ujít.

Film byl natočen k životnímu jubileu (85 let) Jiřiny Bohdalové, ve kterém exeluje nejen ona, ale i Ondřej Vetchý, Tatiana Vilhelmová a Viktor Preiss.

kazdy-milion-dobry 2

kazdy-milion-dobry 3

kazdy-milion-dobry 4

kazdy-milion-dobry 6

kazdy-milion-dobry 7

kazdy-milion-dobry 8

kazdy-milion-dobry 9

kazdy-milion-dobry 10

kazdy-milion-dobry 11