Labyrint: Zkoušky ohněm (2015)

Labyrint: Zkoušky ohněm

Český název: Labyrint: Zkoušky ohněm
Originální název: Maze Runner: Scorch Trials
Rok: 2015
Žánr: sci-fi, thriller, akční
Země: USA
Délka filmu: 120 minut
Režie: Wes Ball
Scénář: T.S. Nowlin
Kamera: Gyula Pados
Herci: Dylan O’Brien, Thomas Brodie-Sangster, Kaya Scodelario, Ki-hong Lee, Dexter Darden, Alexander Flores, Jacob Lofland, Aidan Gillen, Patricia Clarkson, Lili Taylor, Barry Pepper, J. Nathan Simmons, Alan Tudyk, Jenny Gabrielle, Lora Martinez-Cunningham, Matthew Page, Tatanka Means, Rosa Salazar, Giancarlo Esposito, Katherine McNamara, Nathalie Emmanuel, Bryce Romero a další.

Recenze:
Země je spálená na popel a veškerá krajina se proměnila v pustinu. Světové vlády se zhroutily, s nimi i řád a právo. Rozpadajícími se troskami měst teď bloudí agresivní „raplové“, což jsou lidé pokrytí hnisajícími ranami, které rozežírá nakažlivý virus. Jsou podobní zombíkům. Raplové dychtí po všem živém. Je jim úplně jedno, zda je to zvíře nebo člověk.
Je to místo, kde se nacházejí všichni přeživší z labyrintu, které věznil Zlosyn, a kterému šéfuje Janson (Aidan Gillen). Nachází se zde i Thomas (Dylan O’Brien) a jeho přátelé. Vše je ale jinak, než se na první pohled zdá… Thomas se tajně vydává do tajné místnosti, kam byla násilně přesunuta i jeho kamarádka Teresa (Kaya Scodelario) a další lidi. Thomas je v šoku, když vidí Teresu dezorientovanou a pověšené lidi, ze kterých trčí různé hadičky. Toto místo není záchrana, nýbrž druhá fáze zkoušky připravené organizací Z.L.S.N.! Thomas s ostatními utíkají co jim nohy stačí, v patách jsou jim raplové, kteří usilují a jejich životy. Dostávají se až do Spáleniště, což je nejvíce sežehnutou část planety. Věřte, že Thomase a ostatní čeká hodně tvrdá zkouška ohněm…

Labyrint: Zkoušky ohněm

Labyrint: Zkoušky ohněm

Labyrint: Zkoušky ohněm

Labyrint: Zkoušky ohněm

Labyrint: Zkoušky ohněm

Labyrint: Zkoušky ohněm

labyrint-zkousky-ohnem 8

Labyrint: Zkoušky ohněm