Legendy zločinu (2015)

Legendy zločinu

Český název: Legendy zločinu
Originální název: Legend
Rok: 2015
Žánr: životopisný, krimi, thriller
Země: Velká Británie
Délka filmu: 133 minut
Režie: Brian Helgeland
Scénář: Brian Helgeland
Kamera: Dick Pope
Herci: Tom Hardy, Taron Egerton, Emily Browning, Christopher Eccleston, David Thewlis, Colin Morgan, Chazz Palminteri, Paul Anderson, Stephen Lord, Mel Raido, Bob Cryer, Jd Roth-round, Millie Brady, Sam Spruell, Charley Palmer Rothwell, Nick Hendrix, Paul Bettany, Tara Fitzgerald, Christopher Adamson, Francesca Bennett, Robert Ashby, Lasco Atkins a další.

Recenze:
Londýn, 50. a 60. léta 20. století. Ronald a Reginald Kray (Tom Hardy) jsou identická dvojčata – gangsteři, kteří vraždí, únášejí, mučí a kradou. Každý z nich je jiný. Reginald je uhlazený fešák, Ronald zase nehezký primitiv, psychopat a homosexuál. Tihle bratři jsou vůdčími osobnostmi londýnského podsvětí. Reggie sa zamiluje do půvabné Frances (Emily Browning). Ona si ho chce vzít, má ale podmínku – nechce, aby Reginald pokračoval v kriminální činnosti. Reggie tedy legalizuje své aktivity a stává se majitelem nočních klubů – klubů a kasín. Jeho slib ale vydržel pouhé dva týdny. Nešťastná Frances začíná fetovat. Ronald zase dělá čím dál větší problém a dostává se do basy. Tohle nemůže dopadnout dobře…

Film byl natočen podle skutečných událostí. Zajímavostí je, že během natáčení si Tom Hardy zlomil palec na pravé noze v bojové scéně v hospodě, poté i kotník.

Zdroj traileru: Freeman Entertainment

Legendy zločinu

Legendy zločinu

Legendy zločinu

Legendy zločinu

Legendy zločinu

Legendy zločinu

Legendy zločinu

Legendy zločinu

Legendy zločinu

Legendy zločinu