Noc oživlých mrtvol (1968)

Noc oživlých mrtvol

Český název: Noc oživlých mrtvol
Originální název: Night of the Living Dead
Rok: 1968
Žánr: mysteriózní, horor
Země: USA
Délka filmu: 96 minut
Režie: George A. Romero
Scénář: George A. Romero
Herci: Duane Jones, Judith O’Dea, Karl Hardman, Marilyn Eastman, Keith Wayne, S. William Hinzman, George A. Romero, Debbie Rochon, Judith Ridley, John A. Russo a další.

Recenze:
Americký film Noc oživlých mrtvol je hororová klasika… Třetinu Ameriky zachvátil děs v podobě brutálních lidí, kteří požírají maso svých obětí. Den ode dne se počet těchto útočníků zvyšuje. Lidská monstra, kteří páchají brutální vraždy, vypadají jako když jsou v tranzu. Své oběti nemilosrdně zabíjejí a požírají je, nikdo není v bezpečí! Lidem je doporučováno, ať si najdou nějaký bezpečný úkryt a uzavřou všechny dveře a okna. Nejnovější zprávy říkají, že oběti těchto monster následně ožívají a pokračují ve vraždění. Rozsáhlá vyšetřování na hřbitovech, márnicích a nemocnicích ukázala, že nepohřbená těla opět ožívají a hledají další lidské oběti. Na odlehlé farmě se skrývá skupina skupina lidí, kteří se snaží přežít jak se dá. Oživlých mrvol – zombies je však čím dál víc…

Tento film započal novou éru filmového hororu a stal se jedním z nejpřelomovějších filmů všech dob.

Zajímavostí je, že anglické slovo „zombie“ ve filmu nezazní ani jednou. Herci ve filmu používají provizorní označení „tamty věci“.

Noc oživlých mrtvol

Noc oživlých mrtvol

Noc oživlých mrtvol

Noc oživlých mrtvol

Noc oživlých mrtvol

Noc oživlých mrtvol

Noc oživlých mrtvol