Psycho (1960)

psycho

Český název: Psycho
Originální název: Psycho
Rok: 1960
Žánr: mysteriózní, thriller, horor
Země: USA
Délka filmu: 108 minut
Režie: Alfred Hitchcock
Scénář: Joseph Stefano
Kamera: John L. Russell
Herci: Anthony Perkins, Vera Miles, John Gavin, Martin Balsam, John McIntire, Simon Oakland, Patricia Hitchcock, Alfred Hitchcock, Jeanette Nolan, Frank Albertson, Lurene Tuttle, Janet Leigh, John Anderson, Vaughn Taylor, Mort Mills, Virginia Gregg, Ted Knight, Sam Flint, George Eldredge a další.

Recenze:
Marion Crane (Janet Leigh) ukradla 40 000 amerických dolarů, aby začala nový život se Sammem (John Gavin), kterého velmi miluje. Marion se sice později rozhodne, že se ke krádeži přizná a všechny peníze vrátí, je ale pozdě… V neznámém motelu jí někdo ve sprše ubodá nožem. Norman Bates (Anthony Perkins) je majitel motelu, který je přesvědčený, že za Marioninou smrtí stojí jeho duševně nemocná matka. Norman proto naloží mrvolu do Marionina auta, a to včetně peněz. S vozem odjede k močálu a auto do něj vhodí. Marionino zmizení je záhadou pro její sestru Lilu, která po sestře pátrá na vlastní pěst. Po nebohé dívce pátrá i soukromý detektiv Milton Arbogast (Martgin Balsam), který se ocitá v motelu, kde byla Marion zavražděna…
Tento kultovní horor se natáčel v roce 1959, a to během pěti týdnů. Natáčelo se hlavně v televizních studiích Revue v Universalu. Náklady na film dosáhly výše 850 000 amerických dolarů.

Nefunguje video? Kontaktujte nás zde (skopírujte odkaz)

psycho 2

psycho

psycho 4

psycho

psycho 7

psycho 8

psycho