Pytel kostí (2011)

Pytel kostí

Český název: Pytel kostí
Originální název: Bag of Bones
Rok: 2011
Žánr: drama, horor
Země: USA
Délka filmu: 2 x 75 minut
Režie: Mick Garris
Scénář: Matt Venne
Herci: Pierce Brosnan, Melissa George, Annabeth Gish, Anika Noni Rose, Matt Frewer, Peter MacNeill, Julian Richings, Gary Levert, Caitlin Carmichael, Jason Priestley, William Schallert, Leslie Carlson a další.

Recenze:

Úspěšný spisovatel Mike Noonan (Pierce Brosnan) právě vydává svojí knihu s názvem Všichni padají. Kniha je velký trhák. Mike je šťastný. Štěstí mu však překazí autonehoda, při které zemře jeho žena Jo (Annabeth Gish). Pitva ukáže, že Jo byla v osmém měsíci těhotenství. Mike se zhroutí, protože nemůže mít ze zdravotních důvodů děti. Hned ho napadají myšlenky, že mu byl jeho žena nevěrná. Mike je na tom psychicky velmi špatně. Navíc má děsivé sny, ve kterých se mu zjevuje Jo. Je přesvědčen, že ho její duch takto kontaktuje. Proto se rozhodne odjet na venkovské sídlo u jezera, kde Jo trávila spoustu času, když on psal knihu. Mike také v koutku dušu doufá, že zde nalezne jejího milence. Zde se ale dějí opravdu divné věci – magnetky na lednici se samovolně skládají v souvislé texty. Nyní je Mike na 100% přesvědčen, že za tím stojí duch zemřelé manželky.
Mike se tady seznamuje s Mattií Devoreovou (Melissa George) a její dcerou Kyrou, kterou zachránil před projíždějícím autem. Mattie má pohnutou minulost, zavraždila svého muže poté, co se pokusil dceru Kyru utopit. Od té doby se Mattii snaží její bývalý tchán Max Devore získat Kyru do opatrovnictví a Matie zničit.
Mike má pořád děsivé sny, ve kterých se mu nezjevuje pouze jeho žena, ale i černošská zpěvačka ze 30. let Sara Tidwellová (Anika Noni Rose), která byla znásilněna a zabita…

Film byl natočen na motivy stejnojmenné knihy Stephena Kinga z roku 1998. Jedná se již o režisérovu šestou adaptaci příběhu slavného hororového autora.

Pytel kostí

Pytel kostí

Pytel kostí

Pytel kostí

Pytel kostí

Pytel kostí

Pytel kostí

Pytel kostí