Vrána (1994)

Vrána

Český název: Vrána
Originální název: The Crow
Rok: 1994
Žánr: akční, drama, fantasy, thriller
Země: USA
Délka filmu: 102 minut
Režie: Alex Proyas
Scénář: David J. Schow, John Shirley
Kamera: Dariusz Wolski
Herci: Brandon Lee, Ernie Hudson, Michael Wincott, David Patrick Kelly, Bai Ling, Bill Raymond, Marco Rodríguez, Anna Levine, Jon Polito, Tony Todd, Michael Berryman, James O’Barr, Laurence Mason, Rochelle Davis, Sofia Shinas, Michael Massee, Jennifer Blanc, David J. Schow a další.

Recenze:
Eric Draven ( Brandon Lee ) svou snoubenku Shelly (Sofia Shinas) velmi miloval. Jejich láska skončila ve chvíli, kdy do jeho bytu vtrhla skupinka šílených chlápků, která patřila k tlupě Devils Night, která každoročně na Halloween zakládá po celém městě požáry, rabuje byty a své kořisti prodává jednomu kriminálníkovi. Eric ani Shelly útok nepřežili – Eric byl vyhozen z okna a Shelly byla znásilněna, následně zemřela v nemocnici. Eric se po nějaké době zjevuje na tomto světe, aby pomstil sebe a svou přítelkyni. Věřte, že hoši z Devils Night se mají na co těšit! Vrána je romantický horor, který byl ve své době kasovní trhák.
Zajímavostí je, že film byl poznamenán tragickou událostí. Osm dní před koncem natáčení byl při jedné scéně smrtelně postřelen hlavní představitel Brandon Lee. Matka Bruce Lee, Linda Lee Cadwell, žalovala producenta, herce Michaela Massee a dalších dvanáct členů štábu za smrt svého syna. Vysoudila odškodné 3 miliony dolarů.

Vrána

Vrána

Vrána

Vrána

Vrána

Vrána

Vrána