33 životů (2015)

33 životů

Český název: 33 životů
Originální název: The 33, Los 33
Rok: 2015
Žánr: drama
Země: USA, Chile
Délka filmu: 120 minut
Režie: Patricia Riggen
Scénář: Jose Rivera, Craig Borten, Michael Thomas
Kamera: Checco Varese
Herci: Rodrigo Santoro, Antonio Banderas, Cote de Pablo, Juliette Binoche, James Brolin, Lou Diamond Phillips, Mario Casas, Jacob Vargas, Juan Pablo Raba, Federico Luppi, Tenoch Huerta, Oscar Nuñez, Kate del Castillo, Trinidad González, Bob Gunton, Gabriel Byrne a další.

Recenze:
Každý rok zemře při důlních neštěstích 12 000 horníků… Píše se rok 2010 a Mario Sepúlveda (Antonio Banderas) se nachází ve finančních problémech, proto jde dělat horníka do pouštího dolu, který se nachází v Chile. Právě došlo k závalu a v dole bylo zaživa pohřbeno 33 horníků. Mezi nimi je i Mario. Zavalení horníci se pokoušejí najít cestu nahoru, avšak marně, nacházejí se 200 pater pod zemí. Musí tedy čekat na záchranáře. Napětí vzrůstá, dochází potraviny i čas. Velmi nervózní jsou rodiny horníků… Záchranný tým nejprve nemohl pracovat, důl byl nestabilní a pro záchranáře nebezpečný. Třetí den se začalo vrtat. Záchranný tým pracoval dnem i nocí na vyproštění neuvěřitelných 69 dní. Na záchranné práce dohlížel sám ministr.

Film byl natočen podle skutečných událostí. Je to strhující drama, ve kterém exeluje Antonio Banderas, Diamond Phillips a další herci.