Eva tropí hlouposti (1939)

Eva tropí hlouposti

Český název: Eva tropí hlouposti
Další název: Eva Fools Around
Rok: 1939
Žánr: komedie
Země: Československo
Délka filmu: 90 minut
Režie: Martin Frič
Scénář: Vladimír Peroutka
Kamera: Václav Hanuš
Herci: Nataša Gollová, Oldřich Nový, Zdeňka Baldová, Ella Nollová, Jiřina Sedláčková, Josef Gruss, Raoul Schránil, Bolek Prchal, Milena Velíšková, Ada DohnalGustav Hilmar, Marta Májová, a další.

Recenze:
Eva tropí hlouposti je český protektorátní komediální film, který v roce 1939 natočil režisér Martin Frič. Tetička Pa (Zdeňka Baldová) brzy bude mít kulaté narozeniny (60). Tetičku přijde navštívit Eva (Nataša Gollová). Velkým tetiným přáním je získat návod na pěstování odrůdy růže, kterou vyšlechtil její soused továrník Záhorský. Se sousedem však nemá dobré vztahy. Eva chce lstí získat návod na pěstování růže – u Záhorských předstírá, že se uchází o místo sekretářky. Do domu Záhorských se také dostane Evin bratr Michal (Oldřich Nový), který miluje dceru Záhorských. Eva se zamiluje do tajemníka Záhorských Jiřího Kučery (Raoul Schránil), který se však ve skutečnosti do rodiny vloudil proto, aby získal zpět dříve odcizený rodinný šperk…
Film byl natočen za velmi krátkou dobu – za 14 dní. Točilo se v ateliéru, takže i stromy v okně jsou sice živé, ale jen uříznuté a přenesené. Když listy na stromě uvadaly, musel být přivezen nový strom.