Láska z pasáže (1985)

Láska z pasáže

Český název: Láska z pasáže
Rok: 1985
Žánr: Drama, krimi
Země: Československo
Délka filmu: 73 minut
Režie: Jaroslav Soukup
Scénář: Miroslav Vaic
Kamera: Richard Valenta
Herci: Lukáš Vaculík, Tatiana Kulíšková, Vladimír Dlouhý, Marek Vašut, Ondřej Vetchý, Vítězslav Jandák, Čestmír Řanda ml., Miloš Vávra, Bořík Procházka, Zdeněk Ornest, Akram Staněk, Jan Antonín Duchoslav, Marcel Rošetzký, Jiří Tomek, Míla Myslíková, Světlana Nálepková, Vladimír Hlavatý, Svatava Hubeňáková, Radka Stupková a další.

Recenze:
Ač má Pavel (Lukáš Vaculík) maturitu, pracuje jako čistič oken. To je legální práce, kterou se živí. Pak taky dává tipy na vykrádání bytů partě zlodějíčka Robyho (Marek Vašut). Jednoho dne dostane k ruce mladou brigádnici Janu (Tatiana Kulíšková). Zprvu akčního vztahu vznikne láskyplný vztah. Vztah začne narážet na problémy ve chvíli, kdy je část Robyho party je dopadena policií a on má velké potíže se splácením velkého dluhu. Situace graduje ve chvíli, kdy parta zlodějů unese Janu…
Snímek je pěkná sonda do socialistického života, (podpultového) obchodu a především do pražského podsvětí, ovládaného zloději, šmelináři, veksláky a podvodníky. Partičky mladých povalečů, žijících na úkor druhých, štosy socialistických peněz, prázdné ulice, prázdné výkladní skříně, šedivé domy… A mezi nimi příběh jednoho lidského života.