Orel Eddie (2016)

Orel Eddie

Český název: Orel Eddie
Originální název: Eddie the Eagle
Rok: 2016
Žánr: drama, životopisný, komedie, sportovní
Země: Velká Británie, USA , Německo
Délka filmu: 106 minut
Režie: Dexter Fletcher
Scénář: Sean Macaulay, Simon Kelton
Kamera: George Richmond
Herci: Taron Egerton, Hugh Jackman, Christopher Walken, Jo Hartley, Rune Temte, Edvin Endre, Marc Benjamin, Lasco Atkins, Tim McInnerny, Mads Sjøgård Pettersen, Iris Berben, Graham Fletcher-Cook a další.

Recenze:
Michael Edwards (Taron Egerton) se už od dětství chce stát olympionikem a reprezentovat Velkou Británii na olympijských hrách. Je mu jedno v jakém sportu. Malý Michael zkouší hodně různých atletických disciplín, ale jeho sportovní talent není velký. Proto se soustředí na zimní hry. Ani ve sjezdovém lyžování nemá moc štěstí a ani talentu. Většina lidí by to už dávno vzdala, ale Michael takový není. Jeho poslední šancí jsou skoky na lyžích, a to především díky tomu, že v Británii není moc skokanů s olympijskými ambicemi. Chce nejlepšího trenéra, proto opustí rodnou zemi a vyrazí do Alp. Chvíli pozoruje skokany, pak si vleze na můstek a rozjede se. Po několika bolestivých pádech si uvědomí, že to bez trenéra nepůjde. Na scénu vstupuje Bronson Peary (Hugh Jackman), údržbář zimního střediska, rváč a alkoholik. Bronson je ale také bývalý skokan na lyžích, kterého kdysi vyloučili z amerického olympijského týmu…

Zajímavostí filmu je, že roli Eddieho měl původně hrát Steve Coogan, kterého poté nahradil Rupert Grint. Rupert Grint byl obsazen už v roce 2009. Produkce ale začala až v roce 2015 a nahradil ho Taron Egerton.