Přítelkyně pana ministra (1940)

Přítelkyně pana ministra

Český název: Přítelkyně pana ministra
Zahraniční název: The Minister’s Girlfriends
Rok: 1940
Žánr: komedie
Země: Československo
Délka filmu: 88 minut
Režie: Vladimír Slavínský
Scénář: Vladimír Slavínský
Kamera: Ferdinand Pečenka
Herci: Adina Mandlová, František Paul, Zdeňka Baldová, Oldřich Nový, František Kreuzmann, Jaroslav Marvan, Světla Svozilová, Bedřich Veverka, Raoul Schránil, Václav Vydra ml., Vladimír Řepa, Jaroslav Sadílek, Bohuš Záhorský, Antonín Zacpal, Jarmila Holmová, Václav Mlčkovský, Václav Švec, Josef Houska, Jana Romanová, Věra Placherová, František V. Kučera, Hermína Vojtová, Jindřich Láznička, Jiří Vondrovič, Marie Rosůlková, Rudolf Macharovský, Eliška Slancová, František Černý, Majva Červená, Václav Pata, Josef Prček a další.

Recenze:
Julinka Svobodová (Adina Mandlová) pracuje ve firmě Hrubý a syn jako písařka. Julinka nemá peněz nazbyt, přesto nikdy neztrácí humor. Bydlí v podnájmu u jisté Pokorné (Světla Svozilová), která je švadlena. Pokorná vytvoří fámu, že Julinka je milenka pana ministra. Tato fáma se šíří nevídaným způsobem. Julinka ale v podstatě na tom „vydělá“… Přestane jí obtěžovat nápadník Evžen a stává se osobní sekretářkou velkoobchodníka Hrubého (Franta Paul). I Hrubý si myslí, že je přítelkyně ministra, ta se mu to však marně snaží vyvrátit. Mladý šéf totiž Julinku tajně miluje…
Přítelkyně pana ministra je česká romantická komedie, jejímž námětem se stala fáma o románku Adiny Mandlové s říšským ministrem pro Protektorát Čechy a Morava K. H. Frankem. Madlová si tedy v tomto filmu zahrála sama sebe.