S tebou mě baví svět (1982)

S tebou mě baví svět

Český název: S tebou mě baví svět
Rok: 1982
Žánr: komedie, rodinný
Země: Československo
Délka filmu: 82 minut
Režie: Marie Poledňáková
Scénář: Marie Poledňáková
Kamera: Petr Polák
Herci: Július Satinský, Václav Postránecký, Pavel Nový, Jana Šulcová, Eliška Balzerová, Zdena Studenková, Zuzana Githeisová, Lukáš Pelánek, Marek Dvořák, Květa Fialová, Jan Faltýnek, Marta Buchtíková, Václav Korda, Cyril Křupala, Viktor Maurer, Magda Křížková-Šebestová a další.

Recenze:

Jsou tři nerozluční kamarádi: MUDr. Albert Horák (Július Satinský), dirigent Michal Adámek (Václav Postránecký) a zvukař Pepa Bednář (Pavel Nový). Tito tři kamarádi každoročně tráví dovolenou na horách. Tentokrát to ale nebude klasická pánská jízda, protože musí vzít s sebou své potomky. Nezbývá nic jiného, než děti přes den pořádně utahat a pak si večer užívat zábavu. Muži vymyslí pro děti neuvěřitelné hry, které se však nebudou zamlouvat manželkám, které se nečekaně objevují na horské chatě.
Film obsahuje skvělé fórky, např.: „Pane, buďte tak laskav a dovezte mou tchýni na nádraží včas. – Buďte bez starosti, pane. Povezu vaši tchýni, jako by to byla moje vlastní.“ S tebou mě baví svět lze bezesporu považovat za komedii století!

Zajímavostí je, že rozpočet filmu byl stanoven na 3,9 milionu, ovšem tento limit byl překročen a vytvoření filmu se nakonec vyšplhalo na 4 300 000 korun. Za překročení limitu proto tvůrci včetně režisérky Marie Poledňákové dostali pokutu.