Starci na chmelu (1964)

Starci na chmelu

Český název: Starci na chmelu
Zahraniční název: The Hop Pickers
Rok: 1964
Žánr: komedie, drama, muzikál, romantický
Země: Československo
Délka filmu: 89 minut
Režie: Ladislav Rychman
Scénář: Vratislav Blažek, Ladislav Rychman
Kamera: Jan Stallich
Herci: Vladimír Pucholt, Ivana Pavlová, Miloš Zavadil, Irena Kačírková, Josef Kemr, Libuše Havelková, Vladimír Klos, Vladimír Kloubek, Petr Musil, Zuzana Šavrdová, Emanuel Kovařík, Vladimír Linka, Vladimír Navrátil, Josef Steigl, Bedřich Ulrych, Jiřina Bílá, Vratislav Blažek, Roman Hemala, Jiřina Barášová, Petr Boria, Jaroslav Dlask, Vlastimil Harapes, Jana Houkalová, Jitka Kloubková, Josef Koníček, Josef Laufer, Karel Hruška, Renata Jirousová, Jiří Kaftan, Regina Kestlová, Věra Masaříková, Boris Milec, Josef Pivonka, Zbyněk Pohlídal, Hana Stachová, Priska Steidlerová, Stanislav Šimek, Jiří Šindelář a další.

Recenze:
Film pojednává o letní lásce, která vzplane na chmelové brigádě. Do půvabné Hanky (Ivana Pavlová) se zamiloval její spolužák Filip (Vladimír Pucholt). Hanka se přestěhuje do mladíkova útočiště v podkroví, když to ale zjistí její zhrzený nápadník Honza (Miloš Zavadil), je zle. I když byl film – muzikál natočen už v roce 1964, i dnes má co říct (a to nejen starší generaci), patří totiž mezi naše nejoblíbenější filmy – muzikály, mj. díky skvělým písničkám, které zpívají Karel Gott, Karel Štědrý, Josef Zíma, Jana Petrů a Jana Malknechtová.

Film se natáčel v ateliérech na Žatecku, kde stály i skutečné Chmelnice. Také se filmovalo v Lounkách u Roudnice nad Labem.