Tenkrát na Západě (1968)

Tenkrát na Západě

Český název: Tenkrát na Západě
Originální název: C’era una volta il West, Once Upon a Time in the West
Rok: 2017
Žánr: western, dobrodružný
Země: Itálie, USA
Délka filmu: 166 minut
Režie: Sergio Leone
Scénář: Sergio Leone, Sergio Donati
Kamera: Tonino Delli Colli
Herci: Henry Fonda, Claudia Cardinale, Jason Robards, Charles Bronson, Gabriele Ferzetti, Don Galloway, Paolo Stoppa, Woody Strode, Jack Elam, Keenan Wynn, Frank Wolff, Lionel Stander, Fabio Testi, Al Mulock, Aldo Sambrell, Bruno Corazzari, Aldo Berti, Cris Huerta, Ricardo Palacios, Conrado San Martín, Benito Stefanelli a další.

Recenze:
Tenkrát na Západě je jeden z nejslavnějších westernů, který se nemůže nechat ujít žádný příznice westernů. Půvabná Jill (Claudia Cardinalová) je bývalá prostitutka, která chce začít nový život. Hodlá se oženit s jedním farmářem. Když však přijede na farmu, zjistí, že všichni obyvatele farny jsou zavražděni. Za tímto ohavným činem stojí stavitel železnice, který v nemilosrdném boji o pozemky, kudy má vést trať, poštve na farmáře bezohledného Franka (Henry Fonda) a jeho muže. Jill ale požaduje spravedlnost, proto si najímá Cheynneho (Jason Robards) a cizince (Charles Bronson).

Zajímavost ve filmu: Při pohřbu se čte úryvek z Bible (Jan 11, 25-26): „Ježíš jí řekl: Já jsem vzkříšení i život. Kdo věří ve mne, i kdyby zemřel, bude žít. A každý, kdo žije a věří ve mne, jistě nezemře na věčnost.“