BrainStorm (2008)

BrainStorm

Český název: BrainStorm
Rok: 2008
Žánr: komedie, drama, psychologický
Země: Česká republika
Délka filmu: 80 minut
Režie: Jiří Strach
Scénář: Marek Epstein
Kamera: Martin Šec
Herci: Radoslav Brzobohatý, Ivan Trojan, Ivana Chýlková, Táňa Pauhofová, Tereza Voříšková, Marek Galló, Pavel Řezníček, Pavel Liška, Oldřich Navrátil, Pavel Kříž, Naďa Konvalinková, Klára Melíšková, Jaroslav Plesl, Lenka Krobotová, Marek Taclík, Hana Gregorová, Filip Cíl, Ludmila Zábršová-Molínová, Jiří Wohanka, Irena Šmídová a další.

Recenze:
Jakub Holec (Ivan Trojan) je psycholog, který žije s mladou přítelkyní Viki (Tatiana Pauhofová), a který provozuje non-stop psychologickou poradnu. Je rozvedený s Lucií (Ivana Chýlková), platí alimenty, splácí dvě hypotéky a navíc přestavuje ordinaci, kterou mu renovuje řemeslník Oubram (Oldřich Navrátil). Jakub je totálně vyčerpaný z toho věčného shonu. Do toho všeho mu bratr svěří do péče jejich starého dementního otce (Radoslav Brzobohatý), se kterým jsou jen potíže. Vzhledem k potížím, dává Jakub svého otce do ústavu. Otci se tam ale nedaří, má proleženiny, proto si ho Jakub bere zpátky domů. Jakub dostává zásilku ze zahraničí, ve které je zázračný lék, který se jmenuje BrainStorm. Jeskutečně ten lék tak zázračný?

BrainStorm je mimořádně kvalitní český film, ve kterém naleznete drama i komedii. Tento film si rozhodně nemůžete nechat ujít!