Gangster Ka (2015)

Gangster Ka

Český název: Gangster Ka
Originální název: Gangster Ka
Rok: 2015
Žánr: krimi, drama, thriller
Země: Česká republika
Délka filmu: 100 minut
Režie: Jan Pachl
Scénář: Jan Pachl
Kamera: Marek Janda
Herci: Hynek Čermák, Predrag Bjelac, Vlastina Svátková, Filip Čapka, Alexej Pyško, Jaromír Hanzlík, Miroslav Etzler, Tomáš Jeřábek, Zdeněk Žák, Jan Révai, Stanislav Majer, Pavel Bezděk, Marian Roden, Jan Vlasák, Blažena Hlasová, Simona Prasková, Václav Chalupa, Barbora Mottlová a další.

Recenze:
Český film Gangster Ka je film o Radovanu Krejčířovi, který poodhaluje mafiánské praktiky tohoto zločince. Nebezpečného mafiána ve filmu ztvárňuje Radim Kraviec přezdívaný Káčko (Hynek Čermák), který zbohatl na miliardových daňových podvodech v obchodu s ropnými produkty. Káčko chce ovládnout trh s pohonnýma hmotama – státní podnik Čepro. Uplácí úředníky, policisty i soudce. Aktivní policisté, ale po Káčkovi jdou. Dělají prohlídky v jeho firmách. Na DPH neodvedl bezmála tři miliardy korun. Lidi začínají mluvit. Káčko ukládá část majetku na Seychely, kde získává občanství. I přes všechny potíže zůstává v klidu. Uplácí soudce a zažaluje Čepro o tři miliardy. Soud vyhrává. Situace je kritická a Káčko je zatčen, ocitá se ve vazbě. Z vězení převádí stovky milionů na osoby blízké. I tak bezohledný člověk má jediného člověka, na kterém mu upřímně záleží. Je to jeho otec, který byl konkurenční mafií unesen, při mučení byl zabit. V době otcova únosu je Káčko ve vazbě. Když se o všem dozvídá, zuří a chystá pomstu. A tak umírají lidé včetně jednoho policisty. Káčko chce ovládnout Čepro. Už je ale pozdě… Policie Káčka zatýká v jeho luxusní vile. Za záhadných okolností se ale Káčkovi podaří z vily uprchnout na Seychely a později do Jihoafrické republiky…

Ve filmu můžeme vidět i další postavy z českého podsvětí a politické scény tehdejší doby. Klein (Tomáš Jeřábek) představuje politika Stanislava Grosse, Milot (Miroslav Etzler) ztvárňuje jednoho z šéfů podsvětí Františka Mrázka.

Příběh je rozdělen do dvou samostatných filmů. Tento první díl se soustředí na události okolo postavy Káčka na území Česka. Druhý díl Gangster Ka: Afričan ukazuje kriminální činnost Káčka (Krejčíře) v zahraničí.