Gangster Ka: Afričan (2015)

Gangster Ka: Afričan

Český název: Gangster Ka: Afričan
Originální název: Gangster Ka: African
Rok: 2015
Žánr: krimi, drama, thriller
Země: Česká republika
Délka filmu: 100 minut
Režie: Jan Pachl
Scénář: Jan Pachl
Kamera: Marek Janda
Herci: Hynek Čermák, Predrag Bjelac, Filip Čapka, Brian Caspe, Vlastina Svátková, Roman Bartoš, Štěpán Benoni, Tomáš Jeřábek, Veronika Macková, Stanislav Majer, Jan Vlasák, Alexej Pyško a další.

Recenze:
Na kontroverzního podnikatele/zloděje Kraviece zvaného Káčko (Hynek Čermák) byl vydán zatykač. Policie ho zajišťuje ve své luxusní vile. Díky znalosti tamního prostřejí, policistům unikne. S Dardanem (Predrag Bjelac) opouští Českou republiku. Nechává zde těhotnou manželku Sandru (Vlastina Svátková). Míří do Turecka, poté na Seychelské ostrovy. U sebe má směnku na 80 milionů korun, to z něj udělá tamního boháče. Káčko se utápí v alkoholu, kupuje si občanství a uplácí důležité lidi. Za Káčkem přijíždí manželka Sandra, která mu zde porodí syna. Káčko Na Seychelech rozjíždí legální i nelegální obchody. Když jde po něm policie, prachá do Jihoafrické republiky. Česká policie žádá tamní úřady, aby byl Káčko vydán do Česká republiky. Z Káčka se však stává politický uprchlík, takže vydán nebude. V Jihoafrické republice nastoluje vlastní zločinný řád. Ukazují se zde negativní vlastnosti jeho charakteru v závislosti na přemíře užívání drog a alkoholu. Káčko se mění z nadprůměrně inteligentního podvodníka na brutálního gangstera, vraha a obchodníka s narkotiky…

Gangster Ka: Afričan je závěrečná část příběhu Radovana Krejčíře, který Českou republiku okradl o miliardy korun. Film, stejně jako první díl Gangster Ka (2015), režíroval Jan Pachl.

Děj filmu se odehrává na Seychelách. Zde auta jezdí po silnicích vlevo, ve filmu ale vidíme, že auta jezdí vpravo. Je to proto, že se film natáčel na Kanárských ostrovech.