Hlídač č. 47 (2008)

Hlídač č. 47

Český název: Hlídač č. 47
Další název: Guard No. 47
Rok: 2008
Žánr: drama, thriller
Země: Česká republika
Délka filmu: 108 minut
Režie: Filip Renč
Scénář: Filip Renč, Zdeněk Zelenka, Eduard Verner
Kamera: Karel Fairaisl
Herci: Karel Roden, Lucia Siposová, Václav Jiráček, Vladimír Dlouhý, Norbert Lichý, Zdeněk Dušek, Vladimír Kulhavý, Zuzana Šavrdová, Martin Myšička, Jindřich Bonaventura, Milan Riehs, Petr Pelzer, Ján Sedal, Jakub Kohák, Jiří Chlumský, Tomáš Šolc, Michal Slaný, Rudolf Kubík, Jiří Bábek, Luboš Veselý, Veronika Forejtová, Emma Černá, Vladimír Čapka, Jan Svěrák, Petr Bláha, Jiří Zapletal, Radek Balcárek, Zuzana Maxa a další.

Recenze:
Hrobník Ferda Zuzka (Václav Jiráček) chce na kolejích spáchat sebevraždu. Zachrání ho Josef Douša (Karel Roden), hlídač č. 47, který pracuje na železnici. Jenže hrobník může oči nechat na jeho ženě Aničce (Lucia Siposová). Ta mu podlehne a zamiluje se do něj. Doušovi se narodí krásná a zdravá dcera. Je ale otázka, koho to dítě je… Za dramatických okolností přijde Douša o sluch. Když se mu sluch vrátí, nikomu o tom neřekne, ani vlastní ženě. Doufá, že se dozví pravdu o své ženě a dalších věcech…

Karel Roden získal roku 2009 za tuto roli cenu diváků na festivalu českých filmů Finále v Plzni v kategorii nejlepší herecký výkon.