Kolonie (2015)

kolonie 16

Český název: Kolonie
Originální název: Colonia
Rok: 2015
Žánr: drama, historický, romantický, thriller
Země: Německo, Lucembursko, Francie
Délka filmu: 110 minut
Režie: Zal Batmanglij
Scénář: Zal Batmanglij, Brit Marling
Kamera: Kolja Brandt
Herci: Emma Watson, Daniel Brühl, Michael Nyqvist, Richenda Carey, Vicky Krieps, Jeanne Werner, Julian Ovenden, Martin Wuttke, August Zirner, Nicolás Barsoff, César Bordón, Stefan Merki, Steve Karier, Lucila Gandolfo, Katharina Müller-Elmau, Paul Herwig, Johannes Allmayer, Gilles Soeder, Rouven Blessing a další.

Recenze:
Chile. Rok 1973. Lena (Emma Watsonová) míří do Santiaga. Lena cestuje se svým přítelem Danielem (Daniel Brühl) a grafikem, který svým uměním podporuje prezidenta Allendeho. Vojenský převrat generála Augusta Pinocheta ale vede k tomu, že všichni Allendeho příznivci jsou perzekuováni. Daniel je spolu s dalšími disidenty zatčen a převezen do trestaneckého tábora Colonia Dignidad, kde je mučení a smrt běžnou záležitostí. Jedinou jeho nadějí je Lena, která se pod záminkou k misii přidá. Z tábora se ale dosud nikdo nedostal živý…

Kolonie je strhující thriller oscarového režiséra Floriana Gallenbergera, který si rozhodně nemůžete nechat ujít.

Film je inspirovaný skutečnými událostmi odehrávajícími se v chilské kolonii Dignidad, kterou lze označit za sektu, a kterou založil a vedl bývalý nacistický lékař Paul Schäfer. V 70. letech zde docházelo k mučení a zabíjení Pinochetových odpůrců, dokonce i k sexuálnímu zneužívání dětí.