Lída Baarová (2016)

Lída Baarová

Český název: Lída Baarová
Originální název: Devil’s Mistress
Rok: 2015
Žánr: drama, životopisný, romantický
Země: Česká republika
Délka filmu: 110 minut
Režie: Filip Renč
Scénář: Ivan Hubač
Kamera: Petr Hojda
Herci: Táňa Pauhofová, Karl Markovics, Gedeon Burkhard, Martin Huba, Lenka Vlasáková, Pavel Kříž, Simona Stašová, Anna Fialová, Jiří Mádl, Miroslav Táborský, Alois Švehlík, David Novotný, Jan Révai, Petra Navrátilová, Marie Kružíková, Štěpán Vlček, Petra Ben Messaoud, Zdenka Procházková, Michal Dlouhý, Helena Dvořáková, Jiří Ployhar ml., Jana Plodková, Evženie Nízká, Matěj Dadák, Karel Dobrý, Petr Halberstadt, Jan Slovák, Igor Bareš, Jiří Jurtin, Jan Lepšík a další.

Recenze:
Lída Baarová vypráví svůj příběh… Píše se rok 1934 a mladá česká herečka Lída Baarová je pozvána do Babelsbergových ateliérů. Baarové se díky této schůzce splnil dívčí sen – hraje se známým hercem Gustavem Fröhlichem. Z filmových partnerů se stávají milenci, i když je Fröhlich ženatý. Z Baarové je dokonce unešen i sám Adolf Hitler (Pavel Kříž), který jí pozve do Říšského kancléřství. Hitler se jí svěřuje, že mu připomíná ženu, která hrála v jeho životě velkou roli (Geli Roubalovou). Baarová se s Fröhlichem stěhují do luxusní vily, která stojí vedle vily mocného nacisty – ministra propagandy Josepha Goebbelse. Goebbels je z Baarové doslova nadšen, Baarovou s Fröhlichem zve na své večírky. Goebbels Baarové pořád dokola vznáší milostné poklony. Když se to žárliví Fröhlich dozví, Baarovou vyhodí, ta jde za Goebbelsem. Baarová se stává Goebbelsovou milenkou. To se ale vůbec nelíbí jeho ženě Magdě Goebbelsové (Lenka Vlasáková), která žádá samotného Hitlera, aby rozkázal jejímu muži, aby vztah s Baarovou ukončil. Goebbels nejprve nehodlá Vůdce poslechnout, později ale Baarovou zavrhne. Baarová nesmí hrát v německých filmech ani opustit Německo. Během Křišťálové noci v roce 1938 se jí ale podaří uprchnout do rodné vlasti, kde jí ale čeká mnoho utrpení…

Zajímavostí je, že přípravy na natočení tohoto filmu trvaly neuvěřitelných 14 let. Film byl v Německu kritizován pro opomíjení nacistické zločinnosti.