Na vlky železa (2008)

na-vlky-zeleza 11

Český název: Na vlky železa
Rok: 2008
Žánr: Krimi, thriller
Země: Česká republika
Délka filmu: 2×85 minut
Režie: Petr Slavík
Scénář: Miroslav Sovják
Kamera: Martin Čech
Herci: Miroslav Etzler, Vanda Hybnerová, Lucie Štěpánková, Bohumil Klepl, Lucie Šteflová, Lukáš Vaculík, David Novotný, Marko Igonda, Michal Pavlata, Tomáš Hanák, Andrej Hryc, Norbert Lichý, David Matásek, Jiří Wohanka, Petr Meissel, Petr Pelzer, Petr Motloch, Karel Zima, Zdeněk Žák, Josef Carda, Veronika Gajerová, Lucie Žáčková, Pavla Vojáčková, Alena Štréblová, Petr Štěpán, Barbora Mottlová, Lukáš Vacek, Marta Olšrová a další.

Recenze:
Primář gynekologie okresní nemocnice Karel Mádr (Miroslav Etzler) má mimomanželstký poměr se zdravotní sestrou Sylvou (Lucie Štěpánková), která ho následně obviní ze znásilnění. Vše vyšetřuje policie. Jeho žena Lucie (Vanda Hybnerová) je v šoku. Sylva zmizí, ale Mádr si jí najde. Sylva mu řekne, že to udělala proto, že jí jeden chlápek, kterého nezná, vydírá (dříve jela v drogách a kradla v nemocnici). Sylva na policii své obvinění odvolá. Mádr zjišťuje, že za vším stojí lékárník Korec (Michal Pavlata), ředitel nemocnice (Tomáš Hanák), starosta Zrůbecký (Andrej Hryc) a další lidi. Mádr také zjišťuje, že toto se děje díky jeho účasti na výběrovém řízení při privatizaci nemocnice. Mádr se ale nehodlá vzdát a vzít spravedlnost do svých rukou! Nálezá Silvu mrtvou. Tady už jde o život!

Film je rozdělen na dvě části. Natáčel se v Litoměřicích. Miroslav Etzler musel kvůli roli primáře absolvovat náročný gynekologicko-porodnický kurz.