Mrazík (1964)

Mrazík

Český název: Mrazík
Originální název: Morozko
Rok: 1964
Žánr: rodinný, pohádka
Země: SSSR
Délka filmu: 79 minut
Režie: Alexandr Rou
Kamera: Dmitrij Surenskij
Herci: Alexandr Chvylja, Natalja Sedych, Eduard Izotov, Inna Čurikova, Georgij Milljar, Věra Altajskaja, Pavel Pavlenko, Michail Janšin, Taťjana Peltcer, Anastasija Zujeva, Taťjana Jukina, Lev Potěmkin, Olga Jukina, Anatolij Kubackij, Varvara Popova, Valentin Brylejev a další.

Recenze:
Hodný stařeček si za ženu vzal za zlou ženu, která pořád vyvyšuje svou dceru Marfušu a nevlastní dceru dceru Nastěnku psychicky týrá. Marfuša není moc hezká, Nastěnka je překrásná a hodná. Macecha jednou vyhnala nastěnku do mrazivého lesa a doufala, že tam zmrzne nebo ji vlci sežerou. V lese jí ale našel hodný Mrazík, který nastěnce pomohl. Ve stejný čas, na jiném místě, se vydal se do světa pohledný Ivan, který přemohl zlé loupežníky a přelstil zlou s ježibabu. Co se ale nestalo, Ivan urazil dědečka hříbečka, čímž získal medvědí hlavu…
Zvukové efekty pro film vytvořil známý imitátor Antonín „strýček“ Jedlička. Předváděl nejen veškerá zvířáta (kohout, psi, kočky, medvědi, prasata…), , ale i Mafrušcina ženicha, který se nakonec rozhodne, že chce za ženu Nastěnku.