Devadesátky – Král diskoték (2022) – 2. díl

pes

Seriál: Devadesátky
Název epizody: Král diskoték (2. díl)
Rok: 2022
Žánr: krimi
Země: Česká republika
Délka filmu: 1 h 8 min
Režie: Peter Bebjak
Scénář: Josef Mareš
Kamera: Martin Žiaran
Herci: Ondřej Sokol, Martin Finger, Vasil Fridrich, Pavel Batěk, David Šír, Kryštof Bartoš, Patricie Pagáčová, Michal Novotný, Richard Němec, Matouš Ruml, Jan Kolařík, Daniel Margolius, Tomáš Kobr, Jiří Křižan, Tomáš Turek, Zdeněk Stadtherr, Igor Orozovič, Veronika Petrová, Pavel Konvalina, Andrei Toader, Robert Mikluš, Jakub Štáfek, Martin Davídek, Albert Čuba, Václav Pavlík, Josef Mareš, Anna Bazgerová, Klára Miklasová, Miroslav Čáslavka a další.

Recenze:
Rok 1994. Násilně byla usmrcena Ludvika Jonáková na pražském sídlišti ve svém stánku se zeleninou. Pachatelé jsou na útěku. Na loupež to nevypadá, protože hotovost zůstala v kase. Na místě činu byla nalezena pistole s tlumičem, pachatel střílel přes igelitku s tlumičem. Pravděpodobně jde o nájemnou vraždu. Zastřelená je manželka majitele známé diskotéky Sylvie. V podezření, že nechal zabít svou ženu, je její muž Ivan Jonák (Michal Novotný). On sám se stává obětí útoku, během které ho chtěl někdo zabít.
Úvodní scéna vyšetřování zavražděné manželky Jonáka se natáčela na zastávce Sídliště Ďáblice. Pivnice na Konečné se proměnila na novinový stánek PNS a rekvizitáři zde navíc mimo jiné instalovali stánek s ovocem a zeleninou, který umístili lehce před dnešní pivnici.