Devadesátky – Poprava bodyguarda (2022) – 1. díl

Seriál: Devadesátky
Název epizody: Poprava bodyguarda (1. díl)
Rok: 2022
Žánr: krimi
Země: Česká republika
Délka filmu: 1 h 4 min
Režie: Peter Bebjak
Scénář: Josef Mareš
Kamera: Martin Žiaran
Herci: Ondřej Sokol, Martin Finger, Vasil Fridrich, Pavel Batěk, David Šír, Kryštof Bartoš, Patricie Pagáčová, Michal Novotný, Richard Němec, Matouš Ruml, Jan Kolařík, Daniel Margolius, Tomáš Kobr, Jiří Křižan, Tomáš Turek, Zdeněk Stadtherr, Igor Orozovič, Veronika Petrová, Pavel Konvalina, Andrei Toader, Robert Mikluš, Jakub Štáfek, Martin Davídek, Albert Čuba, Václav Pavlík, Josef Mareš, Anna Bazgerová, Klára Miklasová, Miroslav Čáslavka a další.

Recenze:
Píše se rok 1993 a v Mercedesu byl dávkou ze samopalu zastřelen známý bodyguard. Pražské 1. oddělení zjišťuje, že byl zastřelen Škorpionem v igelitu, neboť na místě činu nebyla jediná prázdná nábojnice. Je zjevné, že šlo o nájemnou vraždu! Vypadá to, že si tu účty vyřizuje podsvětí. Každý týden jeden mrtví, mafiáni mají pocit, že neexistuje nic co by je zastavilo, policie a soudy už vůbec ne… Snímek je připomenutí beztrestné doby, která dodnes zanechala naše města či kraje na pospas mafiánům spolupracujících s policií a ovládající důležité posty na úřadech aj. Stylizace do divokých devadesátých let se povedla na výbornou!
Snímek se natáčel v Praze Dejvicích Nad Šárkou 132. Na plotě ale můžeme vidět tabulky ulice Hadovitá a čísla popisná/orientační 247/12. Ty odkazují na skutečné místo, kde se vražda odehrála.